خانه امینی، معماری مدرن به سبک ایرانی

 در Architecture & Building, Interior Design

ترتیب کولاژ مانند قرار گیری حجم های ساده با خطوط صاف به شکل قطعات نا همگون همچنین انطباق نشانه های جوانب فراموش شده معماری این منطقه با معماری و تکنولوژی روز جهان ما را به ایده اصلی نزدیک‌تر کرد.

در این مسیر نقاشی های پیتر هالی الهام‌بخش ما بود

۱. بهره گیری و استفاده قانونی از سنگهای کوهی یکی از روستاهای آن منطقه برای دیوار های طبقه همکف ، حیاط و بخش‌هایی از طبقه اول به عنوان متریال اصلی و تاریخی آن منطقه

۲. استفاده از فایبر سمنت در دیگر بخش ها که برخلاف سنگ های کوهی مصالحی صنعتی بودند که در اندازه ، قطعات و تعداد بخصوصی توسط کارفرما از بلژیک سفارش داده شده بود. فایبر سمنت به عنوان مکمل سنگهای کوهی عمل می‌کرد. پانچ های آلومینیومی که برای اتصال فایبر سمنت ها در کنار سنگ های کوهی به کار رفته بود کمک می کرد تا حس سرد بودن بنا بیشتر القا شود.

۳.برای طراحی نما و فضای بیرونی بسته با حداقل بازشو به دلیل شیب زیاد قسمت شرقی خیابان که باعث می شد رهگذران قسمت های زیادی از فضای داخل خانه را ببینند تصمیم گرفتیم از لوور های چوبی متحرک و ثابت مقابل بازشو های دیواره ی اصلی استفاده کنیم. به این ترتیب به ساکنین خانه امکان کنترل نور و دید در طول روز داده می‌شد و همچنین  با امتداد لوور ها به طبقه بالا که برای حیاط بام جنوب شرقی به عنوان جانپناه عمل می کرد، هم حریم خصوصی افراد خانه حفظ شد و هم و حجم کلی ساختمان حس بسته بودن را  بیشتر القا می کرد.

 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با ما