طرحی متفاوت در طراحی مجتمع مسکونی از زاها حدید

 در Architecture & Building, Construction Consultant, House Renovation

زاها حدید معمار سرشناس عراقی – بریتانیایی در سال 2013 مجتمع مسکونی به نام سیتی لایف به مساحت 38000 sqm شامل 230 واحد طراحی کرده است. پروژه سیتی لایف واقع در قلب شهر میلان ایتالیا، در مرکز ناحیه نمایشگاه تاریخی در پارکی به مساحت 160,000 متر مربع ساخته شده است. سیتی لایف در بافتی مسکونی، سبکی تازه و جدید را برای زندگی و گذراندن اوقات فراغت به وجود آورده است، محیطی لذت بخش برای قدم زدن و یا حتی دوچرخه سواری.

زاها حدید که  به استفاده از خطوط منحنی در طراحی های خود معروف است، پروژه آپارتمان های سیتی لایف را این گونه توصیف می کند:

“مشخصه مجتمع مسکونی سیتی لایف خطوط موج دار و منحنی آن است و از 7 ساختمان منحنی با ارتفاع متفاوت (5 تا 13 طبقه) تشکیل شده است.

عناصر برجسته ی معماری آن شامل حرکت مارپیچی بالکن های منحنی شکل و پروفیل های پشت بام است که ظاهری لطیف و زیبا به پنتهاوس های طبقات فوقانی داده است.”

در جهت قرارگیری ساختمان ها دقت ویژه ای شده است، و با توجه به شرایط محیطی و آرامشی، جهت قرارگیری اکثر آپارتمان ها رو به جنوب شرقی است که در عین حال بهترین چشم انداز را به سمت شهر و پارک عمومی دارد.

مصالح بکار رفته در نمای ساختمان شامل پنل های فیبر بتن و چوب است که تاکیدی بر ظاهر حجمی آپارتمان دارد  و هم زمان حال و هوایی خانگی و خصوصی در فضای داخلی محوطه مجتمع به وجود آورده است. فضای داخلی هر واحد رو به تراس های بزرگ باز می شود.

هر کدام از واحدها از لحاظ مساحت، نمایش و طرح با یکدیگر متفاوت هستند. از واحدهای دو خوابه گرفته تا آپارتمان های بزرگ خانوادگی و پنتهاوس های دو طبقه.

در طبقه همکف، لابی های دو ارتفاعی (double height) توسط ورودی بزرگ غرق در نور شده که از کف تا سقف ادامه پیدا می‌کند. طرح خاص این لابی به منظور پیوستگی قوی بصری با پارک طراحی شده است.

محوطه پارکینگ زیرزمینی مستقیماً با دسترسی ساده، راحت و ایمن به هر ساختمان منتهی می شود.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با ما