معماری در سال ۲۰۳۰ چگونه خواهد بود؟

 در Architecture & Building, Construction Consultant

در دنیایی که تکنولوژی در صف اول زندگی ما قرار دارد، تصور اینکه شغل هایی که در حال حاضر در دسترس هستند در ۱۰ سال گذشته وجود نداشتند، کار سختی است. رانندگان اسنپ، مدیران شبکه های اجتماعی برنامه نویسان و حتی شغل بلاگ نویسان همگی مفهومی انتزاعی داشتند. به همراه پیشرفت تکنولوژی موقعیت های شغلی بیشتری فراهم می شود و شغل های بسیاری هم کنار گذاشته می‌شوند و آنچه که در آینده در انتظار ما خواهد بود را در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

پیش بینی آینده تقریبا کاری غیر ممکن به نظر می رسد، اما موسسه دیجیتالAKQA وMish Global این کار غیرممکن را ممکن ساخته اند و به دنبال الهاماتی که از چندین گردهمایی اقتصاد جهانی که در آن حضور داشتند گرفتند، چندین شغل احتمالی در صنعت ساختمان سازی و طراحی را در سال ۲۰۳۰ پیش بینی کرده اند و البته با توجه به سرعت تغییرات دهه اخیر فاصله، چندانی با واقعیت ندارند.

اخیراً بسیار شاهد تخریب آثار مهم معماری در سراسر جهان بوده ایم. ساختمان هایی مانندRobin Hood Gardens در لندن و Chicago’s Prentice Women’s Hospital در شیکاگو تخریب شده‌اند و به عنوان اثری معماری برای همیشه از بین رفته اند. در تلاش برای ساخت ساختمان هایی که از قید زمان رها باشند، پیش بینی می شود که شغل طرفداران حفظ هویت ملی در آینده اسکن کردن ساختمان ها به منظور حفظ دیجیتالی آن ها باشد. کار مشابهی که در عراق نیز انجام شده است و برای حفظ بقایای آثار باستانی بابلی ها از تهدیدات داعش با استفاده از تجهیزات لیزری آن ها را اسکن کرده اند.

از دیگر تغییراتی کهAKQA  وMish Global  در دنیای ساخت و ساز و طراحی پیش بینی کرده اند استفاده از روساخت های چاپ شده با چاپگرهای سه بعدی است. چاپگرهای سه بعدی پدیده ای است که در قرن بیست و یکم تاثیرات زیادی بر صنعت های مختلف گذاشته است و معماری نیز از این قاعده مستثنا نیست و به زودی ساخت و ساز آسمان خراش ها را وارد مرحله جدیدی می‌کند.

 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با ما