نگاهی بر  استادیوم های جذاب میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ (۱)

 در Architecture & Building

هر چهار سال میلیون ها طرفدار فوتبال با هیجان زیاد  به این امید که خود را بهترین تیم ملی فوتبال جهان معرفی کنند به تماشای بازی  بهترین تیم‌های ملی در جام جهانی می نشینند. جام جهانی مانند بازی‌های المپیک  مشارکت گسترده مردم را به وسیله استادیوم ها و سازه های عظیم و همچنین دیگر برنامه‌هایی که برای حمایت  انبوه هوادارانی که برای طرفداری از کشورشان می‌‌آیند را تشویق می کند.امسال روسیه میزبان جام جهانی است و یک بیلیون دلار صرف ساخت استادیوم های جدید و همچنین بازسازی تسهیلات موجود کرده است.
جام جهانی ۲۰۱۸ میزبان ۶۵ بازی است که در ۱۱ شهر در ۱۲ تا از بهترین استادیوم  هایی جهان برگزار خواهد شد. در این مقاله لیست ۱۲ استادیوم خیره کننده و زیبایی که میزبان جام جهانی خواهند بود تهیه کردیم و به چگونگی استفاده از این استادیوم ها پس از جام جهانی نیز نگاه خواهیم داشت.

۱.ورزشگاه لوژنیکی/موسکو
استادیوم لوژنیکی تنها در ۴۵۰ روز و بین سال‌های ۱۹۵۵ و۱۹۵۶ ساخته شد که بازتابی بود از آمال و آرزوهای بزرگ اتحاد شوروی هنگامیکه با ۷۱ مدال از اولین بازی های المپیکی خود بازمی گشتند.
این استادیوم با ظرفیت ۸۱ هزار نفر میزبان بازی های المپیک ۱۹۸۰ و همچنین فینال لیگ اروپا در سال ۱۹۹۹ بوده است. فینال جام جهانی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.

۲. ورزشگاه اسپارتاک/موسکو
موقعیت این استادیوم پیشتر یک فرودگاه بوده است. نمای این استادیوم از لوزی های به هم پیوسته تشکیل شده است که برای بازتاب رنگ تیم هایی که در آن بازی خواهند کرد قابل تغییرند.

۳.ورزشگاه نیژنی نووگورود /نیژنی نووگورود
ساخت این ورزشگاه در سال ۲۰۱۵ آغاز شد و در قالب گرد خود تم آب و باد را دارد. نمای مواج و نیمه شفاف دارد که در شب روشن  و نورانی می شود. این ورزشگاه پس از اتمام جام جهانی در اختیار تیم المپیت نیژنی نووگورود قرار خواهد گرفت.

۴. ورزشگاه موردوویا آرنا/ سارانسک، موردوویا
ورزشگاه سارانسک، موردوویا با نمای سفید نارنجی و قرمز خود رنگارنگ ترین استادیوم جام جهانی است. با اینکه ساخت این ورزشگاه در سال ۲۰۱۰ آغاز شد اما به علت تاخیر های بسیار، اکثرا به دلیل کمبود بودجه، این ورزشگاه در سال ۲۰۱۷  تکمیل شد. ظرفیت این ورزشگاه ۴۵ هزار نفر است و پس از اتمام جام جهانی در اختیار تیم موردوویا سارانسک که در لیگ روسیه بازی می کند قرار خواهد گرفت.

۵.ورزشگاه کازان/کازان
این ورزشگاه در فاصله ۵۱۰ مایلی از شهر مسکو قرار دارد و در سال ۲۰۱۳ تکمیل شد و میزبان مسابقات تابستانی دانشگاهی بود.

۶. ورزشگاه کاسموس آرنا یا سامارا آرنا/سامارا
ورزشگاه  ۴۵ هزار  نفری سامارا طرحی فضایی دارد که از بخش پرآوازه هوافضای آن منطقه الهام گرفته است. پس از پایان جام جهانی ورزشگاه دوباره به اسم کاسموس نامیده خواهد شد.

 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با ما