پروژه مسکونی قروه، الهام بخش در طراحی

 در دسته‌بندی نشده

شرکت مشاور: رنا دیزاین

طراح سازه: علی نقوی
عکاس: رضا نجفیان، محمدحسین حمزه لویی

مکان: ایران، کردستان ،قروه

معمار مسئول: رضا نجفیان

تیم طراحی: مریم نجفیان، مریم پور محسن، مینا نظم جو، محمد حسین حمزه لویی، زهرا فروغی، احسان مروی، سحر بیات، اوژن سلیمی

مساحت: ۵۴۰ متر مربع

کارفرما: فرشته عبدالمالکی

سال ساخت: ۲۰۱۷

خانه قروه در ۹۰ کیلومتری مرکز استان کردستان در ایران واقع شده است. طبق خواسته کارفرما این خانه از دو واحد مجزا تشکیل شده است. یک واحد دوبلکس مسکونی و یک سوئیت ‌‌‌‌.مجزا  و چند کاربره برای کار یا زندگی ساخته شده است. طراحان با مطالعات و بررسی و تجزیه و تحلیل  نوع شناسی آن منطقه و شکل ساختمان های همجوار در ناحیه جدید شهری این ساختمان را طراحی کرده اند.همچنین طراحان خانه ی قروه نمی خواستند از نماهایی با گرافیک دو بعدی و فاقد ارزش های معماری و بی هویت استفاده کنند، به همین دلیل  طرحی توده ای و مجسمه ای برای آن در نظر گرفتند و تلاش بسیاری شده است که با استفاده از مصالح طبیعی و سنتی که اصیل هستند و به نمای این پروژه شکلی تندیس مانند می دهند به ساختمان هویت ببخشند.

استفاده ریتمیک از آجر و چوب هم در نمای ساختمان و هم در فضای داخلی خانه به عنوان مصالحی قدیمی و با اصالت ملودی آرام و دلنشینی دارد که با زیبایی شناسی امروزی به خوبی تلفیق شده و با بهره‌مندی از تکنولوژی و جزئیات دقیق اجرایی یک شاهکار زیبا را به وجو آورده است.

دلیل بکارگیری مصالح طبیعی مانند چوب و آجر همچنین علاقه کارفرما به فضاهایی با ماهیت گرم و خانه آرام و صمیمی و دلنشین بوده است. سازه این بنا فلزی است و برای گرمایش آن از سیستم گرمایشی از کف  با رادیاتور و برای سرمایش از کولر آبی استفاده شده است.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با ما