پروژه کوشک خانه واقع در اصفهان، فینالیست جایزه معمار سال۹۶

 در دسته‌بندی نشده

معمار: شرکت معماری سرسایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
معمار ‌‌‌‌‌‌‌‌‌مسئول: بهنام سفیدی

مساحت پروژه:۴۷۰ متر مربع

سال ساخت: ۲۰۱۷

کارفرما: مجتبی لطفی

دور بودن از طبیعت شاید یکی از تلخ ترین حقایق زندگی مدرن و امروزی باشد زندگی کردن در آپارتمان‌های جمع و جور و بی‌روح باعث شده مردم نیاز نزدیکی به طبیعت را بیشتر حس کنند و خواهان دور شدن از شلوغی ها و هرج و مرج های شهرهای بزرگ باشند.کوشک شهری کوچک واقع در غرب اصفهان است و باغ های بسیار زیبایی آن را احاطه کرده‌اند که این شهر کوچک را به گزینه ی مناسب برای تجربه ی زندگی آرام و در آغوش طبیعت تبدیل کرده است. این پروژه واقع در این شهراست. در این پروژه خواسته کارفرما ساختن خانه ویلایی روی سازه های باقی مانده در باغش بود. کارفرما از ساختن این خانه ویلایی دو هدف داشت:

تجربه زندگی در دامان طبیعت
ساختن مکانی مناسب برای گذراندن تعطیلات و آخر هفته‌ها با دوستان
به دلیل اشتیاق فراوانی که کارفرما برای نزدیک بودن به طبیعت داشت تصمیم گرفتیم که مرز بین  فضای داخل و بیرون خانه را از بین ببریم .به دلیل موقعیت باغ و خواسته کارفرما مبنی بر دیده نشدن فضای داخلی خانه از بیرون و حفظ حریم خصوصی به ویژه به هنگام برگزاری مراسم و مهمانی ها  باز نگه داشتن و شفافیت بین فضای داخل و بیرون به طور تمام وقت امکان پذیر نبود. برای حل این مشکل تصمیم گرفتیم از نمایی استفاده کنیم که انعطاف پذیر باشد.

 

همانطور که در تصویر می‌بینید در قسمت‌های باز و شفاف خانه از نمای چوبی استفاده شده که حالت کرکره ای مانند دارند و در صورت لزوم می‌توان آنها را بسته یا باز کرد. به این ترتیب هم حریم خصوصی حفظ شده هم طبیعت زیبا از داخل خانه قابل رویت است.

سایر مطالب بلاگ:

۱۲ راه پله چوبی فوق العاده زیبا

آیا ارزان ترین نمای ساختمان بهترین نما برای ساختمان است؟

به کمک این طرح ها آلاچیق دلخواه تان را خودتان بسازید.

هندسه ای که حجم ساختمان دارد در نتیجه ی چرخش بین جهت اصلی باغ و جهت ورودی ساختمان است. گویی خانه صورت خود را به روی مهمانان برگردانده و قصد خوشامدگویی به آنها را دارد.

 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با ما