۵ نکته در انتخاب نمای ساختمان

 در Architecture & Building, Construction Consultant

در انتخاب نمای ساختمان همه عناصر باید با هم تناسب داشته باشند. عناصر کلیدی مانند سبک، ظاهر، رنگ، مصالح نور پردازی و چشم انداز نما همگی باید به گونه ای به یکدیگر متصل شوند تا در نهایت ظاهر زیبا و جذابی به ساختمان بدهند.

5 نکته زیر به شما در انتخاب نمای مناسب کمک می کند

انتخاب صحیح سبک

درباره سبک و شخصیت خاص خودتان فکر کنید. به سبک مدرن، معاصر، جسور و بی پروا، کلاسیک، سنتی علاقه دارید یا به سبک مینیمال؟ در عین حال که در نظر گرفتن محیط اطراف ساختمان مهم است، انتخاب شما برای نمای ساختمان باید منعکس کننده شخصیت شما باشد. مهم ترین نکته این است که شما باید نمای ساختمانتان را دوست داشته باشید.

 

انتخاب مصالح

در انتخاب مصالح محیط اطراف ساختمان می تواند الهام بخش باشد. اگر می خواهید به نمای ساختمان بافت و ظاهری طبیعی بدهید می توانید از چوب استفاده کنید. ترمووود در رنگ های مختلف در عین حال که ظاهری طبیعی و گرم به ساختمان می دهد، از دوام بالایی برخوردار است. همچنین با انتخاب چوب آسیب کمتری به طبیعت وارد می کنید، ترمووود به دلیل این که فاقد مواد شیمیایی و سمی است با محیط زیست نیز سازگار است.

انتخاب رنگ

رنگی را انتخاب کنید که ارائه دهنده سلیقه منحصر به فرد شماست. در انتخاب رنگ نما از طیفی استفاده کنید که برای چشم به سادگی قابل پردازش (ساده و شفاف) باشد. همچنین رنگ نما باید با ظاهر کلی ساختمان ارتباط برقرار کند و به آن جلوه ای جالب و شیک بدهد.

می توانید از سایه های مختلف یک رنگ برای به وجود آوردن نمایی چند لایه و عمیق استفاده کنید و یا برای داشتن ظاهری جسور و بی پروا با به کارگیری رنگ های تیره و روشن تضاد ایجاد کنید.

نقطه مرکزی را در نمای خود انتخاب کرده و آن را برجسته کنید

رنگ، بافت، و مصالح راه مناسبی برای ایجاد نقطه مرکزی در نما است. برای مثال ویژگی های معینی را در نما که تمایل دارید نگاه بیننده به آن جلب شود برگزینید و آن را برجسته کنید. مثلا با زدن رنگی روشن (مانند زرد) به در ورودی ظاهر شگفت انگیزی به ساختمان بدهید.

نور پردازی و چشم انداز ساختمان

نور پردازی و چشم انداز اطراف نما تکمیل کننده ظاهر ساختمان است. با نور پردازی زیبا و ملایم، به هنگام شب ساختمان را مرکز توجه در خیابان قرار دهید. ترکیب نورهای گرم با چوب ظاهر فوق العاده ای به ساختمان می دهد.

و اما برای داشتن چشم اندازی زیبا می توانید از گلدان و گیاه استفاده کنید. به خصوص اگر از نمای چوبی استفاده کنید ترکیب گل و گیاه با آن ظاهری طبیعی و جذاب به نما می دهد.

 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

0

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس با ما